Kto może skorzystać z Programu?
a) orzeczenie o niepełnosprawności wydane dla dzieci do 16 roku życia, lub
b) orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, lub
c) orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, lub
d) orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy, lub
e) orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, bez ograniczenia wieku.
Program pn. Rzeszowska Karta Rodziny zakłada przyznanie Karty rodzinie z dzieckiem/dziećmi z niepełnosprawnością bez wymogu wielodzietności. Oznacza to, że Karta będzie mogła być przyznawana rodzinie, w której występuje co najmniej jedno dziecko z niepełnosprawnością.
Program pn. Rzeszowska Karta Rodziny zakłada przyznanie Karty rodzinie zastępczej bez wymogu wielodzietności. Oznacza to, że Karta będzie mogła być przyznana, gdy w pieczy zastępczej będzie co najmniej jedno dziecko.
a) rodzina wspierająca proces usamodzielnienia wychowanka/ów, składającą się z rodzica/rodziców, mogących mieć na utrzymaniu własne dziecko/dzieci oraz z co najmniej jednego dziecka, objętego procesem usamodzielnienia wychowanków, na podstawie art. 96 oraz art. 180 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
b) rodzina wspierającą inną rodzinę przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych w rozumieniu art. 29 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, składającą się z rodzica/rodziców, mogących mieć na utrzymaniu własne dziecko/dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia, a w przypadku, gdy dziecko uczy się bądź studiuje – do 25 roku życia.