Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na
spotkanie z ilustratorem i wernisaż wystawy ilustracji do tekstów Brunona Schulza
STANISŁAW OŻÓG
21 maja 2026 r., godz. 18.00
Wypożyczalnia Muzyczna, ul. Żeromskiego 2
Czas trwania wystawy: 21 maja – 12 czerwca 2026
Spotkanie w ramach cyklu Schulz z bliska.
Wstęp wolny
Stanisław Ożóg – w latach 1972–1978 kształcił się w Hochschule für Grafik und Buchkunst w Lipsku na wydziale Grafiki Książki. W latach 1978–1990 pełnił funkcję kierownika artystycznego w rzeszowskim oddziale Krajowej Agencji Wydawniczej. Od wielu lat zajmuje się projektowaniem graficznym.
W dorobku ma m.in. oprawę graficzną bajki O krasnoludkach i o sierotce Marysi oraz kilku innych utworów dla dzieci. Tworzył ilustracje do Antologii poezji dla dzieci, a także do tomików poezji Leśmiana, Norwida, Tetmajera, Pawlikowskiej‑Jasnorzewskiej, Lieberta, Asnyka i innych współczesnych poetów.
Jego erotyki zdobią ekskluzywne kolekcje porcelany AS Ćmielów. Cykl rysunków inspirowanych prozą Brunona Schulza prezentowany był wielokrotnie w Polsce oraz za granicą – m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu, w Lwowskiej Galerii Obrazów, w Truskawcu, a także w Instytucie Polskim w Sofii w Bułgarii i w Budapeszcie.