2020 rok

Rzeszowianie zagłosowali na prezydenta - wizjonera

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Z tego powodu Gazeta Wyborcza zaprosiła czytelników do udziału w Plebiscycie Supermiasta, pytając o to, z jakiego zjawiska, inwestycji czy osoby mieszkańcy Rzeszowa są najbardziej dumni w ostatnim 30-leciu. Wspólnie z czytelnikami wyłoniono wcześniej 12 inwestycji, zjawisk, osób i wydarzeń, na które można było głosować od 12 marca do 30 kwietnia.

Wyniki plebiscytu Supermiasta:

 1. Tadeusz Ferenc, prezydent wizjoner – 33 proc. głosów
 2. Krystaliczna woda z kranu – 31 proc. głosów
 3. Dolina Lotnicza – 7 proc. głosów
 4. Estetyka i zieleń miejska – 7 proc. głosów
 5. Prężny ośrodek akademicki – 6 proc. głosów
 6. Skuteczność w zdobywaniu środków unijnych – 4 proc. głosów
 7. Rewolucja w komunikacji – 3 proc. głosów
 8. Atrakcyjny Rzeszów – 3 proc. głosów
 9. Rzeszów rośnie na potęgę – 3 proc. głosów
 10. Most pylonowy im. Tadeusza Mazowieckiego – 2 proc. głosów
 11. Europejski Stadion Kultury – 1 proc. głosów
 12. Miasto bliżej ludzi – 1 proc. głosów

Pierwsze miejsce w plebiscycie zajął prezydent Tadeusz Ferenc. Głosując na niego, rzeszowianie tak naprawdę oddali głos na silny Rzeszów, z którego mieszkańcy są dzisiaj dumni.

Tadeusz Ferenc jest ikoną tych zmian, które dokonały się w mieście głównie w ciągu ostatnich 18 lat jego prezydentury, a które doprowadziły do tego, że Rzeszów z szarego i zaniedbanego miasta stał się jednym z najlepiej i najszybciej rozwijających się miast w kraju, ośrodkiem, z którym warto wiązać przyszłość. Rzeszów nieustannie się powiększa, rośnie jego budżet i wysokość środków pozyskiwanych z Unii Europejskiej, a dzięki temu rosną też wydatki na inwestycje. Mieszkańcy w czasie prezydentury Tadeusza Ferenca realnie odczuli poprawę jakości życia w Rzeszowie, odkryli też, że to miasto jest piękne.

Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa, fot. Tadeusz Poźniak