Powiększenie stolicy regionu przyniosło nam wymierne korzyści - opinie mieszkańców

Kazimierz Sikora, mieszkaniec os. Słocina Kazimierz Sikora, os. Słocina Mam duże gospodarstwo, na początku obawiałem się, że po przyłączeniu będę musiał płacić większe podatki. Moje obawy okazały się jednak nieuzasadnione. W ogólnym rozrachunku płacę mniej niż wcześniej.Korzyści z przyłączenia są ogromne: młodzież zyskała nowe boiska i dom kultury, OSP dostała nowy samochód i nowoczesne wyposażenie. Czujemy się również bezpieczniej, odkąd miasto monitoruje stan wody w Młynówce.

Tadeusz Świgoń, mieszkaniec os. Załęże

Tadeusz Świgoń, os. Załęże

Już od 10 lat jesteśmy mieszkańcami Rzeszowa. Zawsze byłem przekonany, że przyłączenie Załęża do miasta to dobra decyzja. Będąc jeszcze w gminie Krasne, byliśmy na szarym końcu, jeśli chodzi o inwestycje. Nie można było liczyć nawet na załatwienie drobnych spraw. Teraz może już nikt nie pamięta, ale po włączeniu do miasta cieszyliśmy się z małych, ale jakże potrzebnych rzeczy - chociażby koszenia przydrożnych rowów, odśnieżania czy całonocnego oświetlenia osiedla. Mamy nowe chodniki i drogi. Jest nowa szkoła z przedszkolem, którą prezydent obiecał rozbudować.

Małgorzata Domaradzka, mieszkanka os. Zwięczyca

Małgorzata Domaradzka, os. Zwięczyca

Duży może więcej... Przekonałam się o tym już 1 stycznia 2008 r., gdy na ulice wyjechały miejskie pługi i piaskarki. Zima była bardzo śnieżna, jednak pierwszy raz nie było problemów z odśnieżaniem. Bardzo zwiększył się komfort codziennego życia - wyremontowane ulice, całonocne oświetlenie, nowe place zabaw, częstsze i tańsze kursy autobusów MPK. Miasto zadbało również o nasz cmentarz - wybudowało drogę dojazdową i parking.

Aleksander Walat, mieszkaniec os. Przybyszówka

Aleksander Walat, os. Przybyszówka

Nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że na przyłączeniu Przybyszówki do Rzeszowa mieszkańcy zyskają. Przez ostatnie lata zmieniło się tu bardzo dużo - przebudowano ulicę Dębicką, wybudowano chodniki, oświetlono ulice. Zyskaliśmy również doskonałą komunikację z centrum. Miasto wybudowało ponadto kanalizację. Po przyłączeniu do Rzeszowa kilkakrotnie wzrosła wartość gruntów.