Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe

Jest to jedna z największych i najnowocześniejszych tego typu hal w Polsce (uruchomiona dla imprez masowych z początkiem 2002 r., po kompleksowej modernizacji i rozbudowie). Hala zlokalizowana jest w rejonie ulic Podpromie i Lenartowicza, w śródmiejskiej części miasta, w pobliżu Zamku Lubomirskich, w siedztwie Os. Gen. Grota-Roweckiego, nad brzegiem rzeki Wisłok.

Funkcja hali: sportowa (parametry olimpijskie), targowa, koncertowa, kongresowa. Właścicielem jest Gmina Miasto Rzeszów, zarządzana jest przez Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Całkowita kubatura wynosi 168 860 m sześć. Posiada 4850 miejsc siedzących, trybuny są rozsuwane o napędzie elektrycznym.
Obiekt posiada boisko główne dla wszelkiego typu gier zespołowych, o wymiarach spełniających normy federacji międzynarodowych. Funkcje towarzyszące to: kręgielnia, sale do ćwiczeń rekreacyjnych (siłownia, aerobik, inne), sauna, restauracja i kawiarnia, przychodnia lekarska, hydro- i fizykoterapia.

W hali istnieje możliwość organizacji:
- międzynarodowych targów,
- międzynarodowych zjazdów, konferencji, sympozjów i kongresów,
- wielkich koncertów muzycznych.

Obiekt posiada dobrą dostepność komunikacyjną: z Trasy Zamkowej lub od ul. Lenartowicza. Trasa Zamkowa, przebiegająca przy Hali, tworzy bardzo dogodne połączenie z prawobrzeżną częścią miasta i rozbudowywanym „nowym Śródmieściem”. W pobliskiej ul. Hetmańskiej przebiega kilkanaście linii komunikacji miejskiej.

Regionalne Centrum Sportowo-Widowiskowe
35-045 Rzeszów
ul. Podpromie 10
tel. 85 377 77

http://www.hala.rzeszow.pl/

Hala Podpromie