1

Teatr JARUGA

Placówka oferuje spektakle nawiązujące do sztuki ludowej. jest alternatywą dla sceny tradycyjnej. Dotąd zrealizował wiele profesjonalnych projektów jak np. Święto Wiosny, Misterium Pasionis, Noc Świętojańska, Parada Kolędników, Festiwal Strachów. Teatr Jaruga organizuje imprezy na zamówienie. W ofercie znajdują się spektakle, recitale, widowiska rozrywkowe i parady uliczne. Pracownicy specjalizują się także w teatrze ognia i fire show z udziałem fajerwerków.

Teatr Jaruga  to założony w 1991 roku przez obecnego dyrektora Andrzeja Piecucha pierwszy w regionie prywatny teatr. Od samego początku w artystycznych poczynaniach towarzyszy mu Aleksander Bielenda, nauczyciel z Lubeni. To od jaru w tej miejscowości pochodzi nazwa Jaruga. Przez dwie dekady pod szyldem Jarugi przygotowanych zostało wiele widowisk obrzędowych w plenerze m.in. Święto Wiosny, Misterium Passionis, Paradę Kolędników, noc świętojańską czy lalkowe jasełka oraz spektakle dla dzieci.

Mieszkańcom naszego regionu teatr Jaruga kojarzy się jednak przede wszystkim z Festiwalem Strachów Polnych "Straszydlisko".

Teatr Jaruga realizuje także: parady uliczne, koncerty muzyczne, pokazy cyrkowców i szczudlarzy, widowiska światło i dźwięk, biesiady, programy dla dzieci.

Kontakt:
tel. 606 409 659
ul. Dąbrówki 4/6, 35-036 Rzeszów