Centrum Sztuki Wokalnej

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000 roku pod dyrekcją Anny Czenczek. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując pod okiem profesjonalistów nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, w których zdobywali główne nagrody (ponad 750 od 2000 roku).

Brali udział w 30 ogólnopolskich programach telewizyjnych takich jak: „Twoja droga do gwiazd", „Droga do gwiazd", „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „Przebojowe dzieci", „Fabryka gwiazd", „Imiennik Dwójki”, „Nowa generacja" „X factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Kawa czy herbata”, „Mali Giganci”, „ TVP Kultura”.

Przygotowują liczne koncerty okolicznościowe i spektakle wokalno-taneczne, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych miasta Rzeszowa, m.in. „Kolędowanie – polski zwyczaj" (premiera 2002, 2003, 2004, 2005), „Co nam zostało z tamtych lat" (premiera 2004), musical „Źli ludzie" (premiera 2005), „Kolęda płynie z wysokości" (premiera 2006), „Nie ma jak pompa" (premiera 2006), „Niech kolęda serca budzi" (premiera 2007), „Moda i miłość" (premiera 2007), „Gwiazdo świeć, kolędo leć" (premiera 2008), "LO.BO.GA Chłopaki” (premiera 2008), „Raduj się świecie” (premiera 2009), „Let's Twist Again" (premiera 2009), „Zadumany cały świat" (premiera 2010), „O miłości i nie tylko" (premiera 2010), z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka „Gdy tak w kołysce..." (premiera 2011), „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" (premiera 2011), „Kolędowanie - polski zwyczaj" część 2 (premiera 2012), „Kaziu zakochaj się" (premiera 2012), Niech kolęda serca budzi” (premiera 2013) „Prawy do lewego” (premiera 2013), musical „Dziewczynka z zapałkami” (premiera 2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (premiera 2014), z towarzyszeniem zespołu Manitou, , „Siebie dam po ślubie” (premiera 2014), z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Andrzeja Paśkiewicza.
„Volare Cantare” to najnowszy spektakl wokalno-taneczny w reżyserii Anny Czenczek z towarzyszeniem orkiestry festiwalowej pod kierunkiem Jarka Babuli (premiera odbyła się 5 czerwca 2015 roku na rzeszowskim Rynku podczas otwarcia XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival 2015).

Centrum Sztuki Wokalnej współpracuje z instytucjami kultury i z organizacjami zza granicy, z kraju oraz z Rzeszowa, m.in. ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” im. płk. Leopolda Lisa - Kuli w Rzeszowie i Podkarpackim Związkiem Piłsudczyków, przy którym CSW zaczęło swoją działalność w 2000 roku. W wyniku tej współpracy powstaje wiele wspólnych projektów, imprez i koncertów patriotycznych m.in. „Jak długo w sercach naszych” (2006), „Maszerują strzelcy, maszerują” (2011).

Uczniowie CSW biorą udział w nagraniach płyt m.in. „LO.BO.GA CHŁOPAKI” (2009), „Maszerują Strzelcy Maszerują" (2011) z pieśniami legionowymi i żołnierskimi, „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami" (2012) z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi, „Bóg się rodzi w człowieku” z podkarpackimi kolędami i pastorałkami. W grudniu 2015 roku została wydana płyta z kolędami pt. ”Zadumany cały świat ” z towarzyszeniem zespołu Manitou. (Prezentowanych jest na niej 16 utworów - tradycyjnych, patriotycznych oraz autorskich - w nowoczesnych aranżacjach. Rytmiczne i pełne melodii, ale jednocześnie bez nadmiernej interpretacji, umożliwiają śpiewanie do płyty wszystkim zebranym przy wigilijnym stole).

Patronat honorowy nad płytami objęli: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Podkarpacki Kurator Oświaty. Inicjatorem przedsięwzięć była: Anna Czenczek.

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych, telewizyjnych, a także biorą udział w nagraniach do teledysków np. do patriotycznej pieśni pt. „Pąki białych róż”, zrealizowanym wraz ze Stowarzyszeniem Historycznym „Erika”. Ponadto mają okazję uczestniczyć w warsztatach wokalnych prowadzonych przez znakomitych fachowców w dziedzinie wokalistyki i emisji głosu, m.in. przez prof. Jadwigę Gałęską – Tritt, Lorę Szafran, Elżbietę Zapendowską.

Absolwenci Centrum Sztuki Wokalnej studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą. Śpiewają w musicalach, spektaklach teatralnych i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady (m.in. „Kwiaty we włosach” – produkcja TVN, „High School Musical” – Teatr Muzyczny w Gliwicach, „Ania z Zielonego Wzgórza” – Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, „Mała Księżniczka” – Teatr „Maska” w Rzeszowie).

Centrum Sztuki Wokalnej może poszczycić się licznymi osiągnięciami i sukcesami wokalnymi w ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, a także nagrodami w telewizyjnych konkursach piosenki.

W 2009 roku Trio Centrum Sztuki Wokalnej Mocha zdobyło I wyróżnienie (pierwsze miejsce) w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty" w Opolu, a Sara Chmiel została solistką zespołu ŁZY. W kwietniu 2012 roku grupa wokalna CSW Che Donne znalazła się w finale programu TVN - „X Factor”. Najmłodsi Artyści CSW wystąpili przed Pierwsza Damą Anną Komorowską podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nie zabrakło też rzeszowskiego akcentu na płycie Majki Jeżowskiej pt. „Czarodziej Uśmiechu", gdzie 9 letnia Alicja Rega zaśpiewała w duecie z Łukaszem Zagrobelnym. W kwietniu 2015 roku Alicja Rega wygrała program TVN „ Mali Giganci”.

Centrum Sztuki Wokalnej jest współorganizatorem i organizatorem wielu imprez, które na stałe wpisały się w kulturalny pejzaż Podkarpacia. Największą z nich jest Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który Centrum Sztuki Wokalnej od 2005 roku współorganizuje wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa. 

Więcej informacji o Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie na stronie www.csw.info.pl oraz www.facebook.com/csw.rzeszow.

Centrum Sztuki Wokalnej Rzeszów
ul. Króla Kazimierza 20
35 – 064 Rzeszów

CSW przy Teatr „Maska” w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13
35 – 064 Rzeszów

Dyrektor: Anna Czenczek
tel. 604 117 433

Zobacz jeszcze:
- Dorobek artystyczny Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
- Udział w programach telewizyjnych
- Udział w wybranych międzynarodowych festiwalach piosenki


Anna Czenczek - dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w RzeszowieAnna Czenczek jest dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival", muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, animatorką kultury, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji WAFA TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata.

Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów, m.in. w: Veszprem (Węgry), Sankt Petersburgu (Rosja), Moskwie (Rosja), Paryżu (Francja), Neapolu i Salerno (Włochy), Monachium (Niemcy). Współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury na terenie całego kraju i za granicą.

Kocha pracę z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa, m.in.: „Co nam zostało z tamtych lat” (2004), „Źli ludzie” (2005), „Kolęda płynie z wysokości” (2006), „Nie ma jak pompa” (2006), „Jak długo w sercach naszych” (2006), „Niech kolęda serca budzi” (2007), „Moda i Miłość" (2007), „Gwiazdo świeć, kolędo leć” (2008), „LO.BO.GA. Chłopaki” (2008), „Raduj się świecie” (2009), „Let's Twist Again” (2009), „Zadumany cały świat” (2010), „O Miłości i nie tylko” (2010), „Gdy tak w kołysce...” (2011), „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” (2011), „Kolędowania – polski zwyczaj” (2012), „Kaziu, zakochaj się” (2012), „Prawy do lewego” (2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), „Zadumany cały Świat” cz.2 (2015), „Volare Cantare” (2015).

Uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 750 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki, m.in.: Grand Prix Światowego Festiwalu ,,Talenty – Litwa” (2007), I wyróżnienie w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki „Debiuty” Opole (2009), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Bułgaria (2009), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj sukces” Tarnobrzeg (2012), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu – Tomaszów Mazowiecki (2012), Grand Prix VII Spotkań Mistrzów – Pacanów (2013), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Słowacja (2013), Złoty Aplauz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca – Konin (2013), I miejsce V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Estonii (2014), I miejsce i stypendium artystyczne w wysokości 24 tys. zł 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (2015), I miejsce XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” – Bułgaria (2015).

Wychowankowie Anny Czenczek studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni muzycznych w kraju i za granicą, uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych i telewizyjnych, śpiewają w musicalach (m.in. „Kwiaty we włosach”, „High School Musical”) i programach muzycznych, gdzie współpracują z najlepszymi artystami polskiej estrady. Byli uczestnikami m.in. takich programów jak: „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Imiennik Dwójki”, „Przebojowe Dzieci”, „Fabryka gwiazd”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, „Mali Giganci” – zdobywając w nich najwyższe laury.

Anna Czenczek jest pomysłodawczynią i inicjatorką wielu koncertów charytatywnych, Ogólnopolskich Warsztatów Emisji Głosu i Dykcji, warsztatów wokalnych Carpathia Festival Vocal Workshop, w ramach których wydana została płyta pt. „Cztery kultury – tradycyjne pieśni ludowe grupy V-4 w aranżacjach jazz, pop i rock” oraz imprez kulturalnych, m.in. Dni Kultury Wyszehradzkiej.

Jako pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” od 2005 roku współorganizuje go wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa. Na Festiwal przyjeżdżają artyści z całego niemal świata. W skład festiwalowego jury wchodzą osobistości życia muzycznego (m.in. prof. Jadwiga Gałęska –Tritt Agnieszka Fatyga, Zygmunt Kukla, Marek Kościkiewicz, Natalia Kukulska, Attila Weinberger z Rumunii, Dorota Szpetkowska, Zbigniew Wodecki i Elżbieta Zapendowska). Do tej pory w konkursie udział wzięli uczestnicy z 27 krajów (Azerbejdżan, Białoruś, Bułgaria, Chile, Chorwacja, Czechy, Francja, Hiszpania, Izrael, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Turcja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy). Dla wielu artystów udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Wśród nich warto wymienić: Michała Karpackiego – wokalistę zespołu ,,Michał Karpacki & De Mono”, Sarę Chmiel – wokalistkę zespołu ,,Łzy”, Edytę Kuczyńską – wokalistkę Varius Manx, zespół „Pectus”, Kasię Popowską, Petera Cmorika – zdobywcę słowackiego Złotego Słowika.

Anna Czenczek jest ponadto pomysłodawczynią, wydawcą, aranżerką i opiekunką artystyczną bezpłatnych płyt edukacyjnych m.in: z utworami patriotycznymi – „Maszerują Strzelcy Maszerują” (2011), z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi – „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami” (2012), z kolędami – „Zadumany cały świat” (2014).

Za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży Anna Czenczek otrzymała wiele nagród, m.in.: Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki (2005), Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna (2006 ), Nagrodę Gazety Codziennej „Nowiny” w kategorii działalność artystyczna (2010), Nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”, Nagrodę Dyrektora Gimnazjum im Jana Pawła II w Nowej Sarzynie (2001, 2011).

Poprzez swoja działalność Anna Czenczek wydatnie przyczynia się do rozwoju kultury w województwie podkarpackim oraz znakomicie promuje region zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach artystycznych. Prowadzone przez nią Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie stanowi sprawdzoną i niezawodną markę.

Dziecięca Grupa Wokalna
Spektakl "Volare Cantare"
Spektakl "Volare Cantare"
Spektakl "Volare Cantare"
Soliści i grupa artystyczna CSW
Spektakl "Volare Cantare"