Kalendarz imprez

Koncert kolęd "Świątecznie"

start wydarzenia: 25 / 01 / 2020  |  koniec: 25 / 01 / 2020

W sobotę, 25 stycznia o godz. 19 w Klasztorze oo. Dominikanów (Rzeszów, ul. Dominikańska 15) odbędzie się koncert kolęd "Świątecznie" w wykonaniu Krakowskiego Kwintetu Harfowego & Agi Grembowiec.

„Świątecznie” to autorska kompozycja najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Projekt powstał z inicjatywy samych muzyków zainspirowanych tradycją i kulturą kolęd, które zostały zaaranżowane na wyjątkowe połączenie instrumentów – flet, harfę, trio smyczkowe oraz wokal. Koncert ten jest ukłonem wobec polskiej tradycji wspólnego kolędowania w niecodziennym wydaniu.

Pieśni – w większości wszystkim nam znane – są połączeniem tradycji z muzyką klasyczną. W aranżacjach zostały użyte pewne cytaty i stylistyka z utworów polskich kompozytorów. Twórczość m. in. Witolda Lutosławskiego połączona z muzyką góralską oraz fakturą francuskiej muzyki impresjonistycznej tworzy kompletną gamę brzmienia kwintetu harfowego z wokalem jazzowym.

Projekt zwieńczony płytą ma pomóc w poznaniu klasycznej muzyki kameralnej w formie, która jest bliska i przyjemna w odbiorze – poprzez muzykę bliską naszemu sercu jednocześnie celebrując wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia.

Wstęp wolny. Po koncercie będzie można zakupić płyty – cena podstawowa to 25 zł, można też wpłacić więcej jako wsparcie działalności kwintetu.

Plakat koncertu kolęd "Świątecznie"