Rzeszów dla Ukrainy

Kalendarz imprez

Koncert zespołu Somethingski w ramach "Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli"

start wydarzenia: 14 / 05 / 2022  |  koniec: 14 / 05 / 2022

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na bezpłatny koncert zespołu Somethingski, który odbędzie się w sobotę 14 maja 2022 roku na terenie rekreacyjnym przy ul. Nowosądeckiej w Rzeszowie. Jest to pierwszy koncert realizowany w ramach „Spotkań muzycznych na osiedlu Kotuli”.

Somethingski to najnowszy solowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego do tej pory między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki, jak nie tysiące koncertów wielu miejscach w Europie i na świecie. W 2020 roku nagrał pierwszą solową płytę zatytułowaną THINGS, która z początkiem 2021 ujrzała światło dzienne. Rok 2022 rozpoczął się trzy tygodniową trasą koncertową w Niemczech, Belgii, Holandii, Luksemburgu i Francji oraz premierą dwóch singli “Holy, Holy” i  “Od Północy Do Południa”.

Podczas koncertu zaprezentowane będą utwory właśnie z tej płyty, jak i też sporo nowości, a wszystko to w wykonaniu siedmioosobowego zespołu z wykorzystaniem instrumentów, takich jak banjo, perkusja, kontrabas, skrzypce czy sekcja dęta w postaci trąbki i puzonu. Piosenki Somethingski’ego to mieszanka folku z elementami rocka, ale też z dającym się usłyszeć wpływem dancingowych hitów polskiej muzyki rozrywkowej z lat 70-tych.

Nikodem Soszyński, który prężnie działa w branży muzycznej już od prawie 20 lat, charakteryzuje wszechstronność oraz umiejętność do czerpania inspiracji z wszystkich gatunków muzycznych z którymi miał styczność podczas swoich licznych podróży po świecie. Występ 14 maja będzie okazją do zapoznania się z jego nieszablonową i pełną energii twórczością.

Koncert poprzedzi support wokalistów z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Krynicka. Start koncertu o godzinie 16:30. Wstęp Wolny!

Wydarzenie jest finansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Plakat promujący koncert zespołu Somethingski
Plakat promujący koncert zespołu Somethingski