Kalendarz imprez

668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa

start wydarzenia: 19 / 01 / 2022  |  koniec: 19 / 01 / 2022

19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Rzeszowa ...

 

Prezydent Miasta Rzeszowa zaprasza na uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

19 stycznia 2021 godz. 18.00

Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie

W programie:

  • Zarys historii Miasta Rzeszowa
  • Ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla dr. h.c. Tadeusza Ferenca
  • Pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej

Zobaczymy atrakcyjne połączenie elementów akrobatycznych z tańcem i muzyką tworzące harmonijną całość w wykonaniu zawodników Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów. W pokazie zaprezentują się m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej, uczestnicy Mistrzostw Świata i  Europy. Młodzi, uzdolnieni, pełni pasji ludzie, pracujący pod kierunkiem trenerów:  Eweliny Fijołek i  Roberta Sokołowskiego, kontynuują tradycje rzeszowskiej akrobatyki.

W pokazie akrobatyki powietrznej  zaprezentuje się m.in.  uczestnik programu Mam Talent, trenujący na co dzień w AERIAL STUDIO prowadzonym przez Annę Węklar.

Tych młodych ludzi łączy jeszcze jedna rzecz - to uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

  • Koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”

Czteroosobowy skład (pianista, wiolonczelistka i dwoje śpiewaków operowych) z charyzmatycznym Waldemarem Malickim na czele wywraca w tym występie do góry nogami wszystkie pojęcia o tak zwanej wyższej kulturze. Jak mówi sam pianista - ona jest- ta kultura wysoka- tylko odarta z zadęcia, zakulisowa, szczera, perfekcyjna warsztatowo i niewiarygodnie dowcipna. Od 13 stycznia (czwartek) od godziny 9.00 w siedzibie Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) będzie można odebrać bezpłatne zaproszenia na wydarzenie "668-Lecie Lokacji Miasta Rzeszowa". Kolejna pula zaproszeń będzie możliwa do pobrania ze strony Estrady Rzeszowskiej w zakładce bilety od 14 stycznia (piątek) od godziny 12.00. 

Jedna osoba może otrzymać/pobrać zaproszenie maksymalnie dla dwóch osób.

Dostępne będą również zaproszenia na salę kameralną Filharmonii Podkarpackiej, gdzie będzie można oglądać transmisję wydarzenia bezpośrednio z sali głównej. Zasady pobierania zaproszeń do sali kameralnej są takie same jak w przypadku zaproszeń do sali głównej.

Do wszystkich zaproszeń dołączone będzie oświadczenie zdrowotne. Prosimy o jego wypełnienie i zabranie ze sobą (razem z zaproszeniem) na wydarzenie. 

Uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa
Uroczystość 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa