Kalendarz imprez

Kulturalne spotkania dla wszystkich… starszych stażem

start wydarzenia: 02 / 12 / 2021  |  koniec: 02 / 12 / 2021

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza wszystkich starszych… stażem na cykl muzealnych wydarzeń w ramach Kulturalnych spotkań.

Uczestników czeka podróż do dawnego Rzeszowa pełnego tajemnic i miejsc z duszą w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, oparte o wystawy stałe i czasowe – oprowadzenie lub warsztaty rękodzielnicze w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli oraz interesujące prelekcje tematyczne w Muzeum Okręgowym. Muzealnicy postarają się odpowiedzieć na każde, nawet zawiłe pytanie.

Spotkania będą odbywać się w trzech miejscach: Muzeum Okręgowym w Rzeszowie ul. 3 Maja 19, Oddziale: Muzeum Historii Miasta Rzeszowa ul. Rynek 12 oraz Oddziale: Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli ul. Rynek 6.

Najbliższe spotkanie: 2 grudnia 2021 r. (czwartek), godz. 14 - Muzeum Historii Miasta Rzeszowa - oprowadzanie po wystawie: Rzeszów i rzeszowianie na przestrzeni wieków.

Prelekcja oparta jest o wystawę stałą „Sześć wieków Rzeszowa” przybliżającą historię miasta i regionu, najważniejsze wydarzenia w jego historii oraz sylwetki najsłynniejszych rzeszowian i ludzi z Rzeszowem związanych.

Rezerwacje: tel. 17 875 41 99.