Nadzwyczajna LV sesja Rady Miasta - 30 listopada 2021 r. (wtorek), godz. 15 na żywo

Sesja będzie prowadzona w sposób hybrydowy, tzn. część radnych będzie w niej uczestniczyć w sali sesyjnej Ratusza, a część w trybie on-line. 

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w ratuszu stanowiska komputerowego.

Kalendarz imprez

Koncert inspirowany poezją romantyczną

start wydarzenia: 23 / 11 / 2021  |  koniec: 23 / 11 / 2021

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na koncert inspirowany poezją romantyczną - ALEK BERKOWICZ „Muzyczność”, przygotowany z okazji Roku Cypriana Kamila Norwida.

Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

Na spotkanie zapraszamy 23 listopada 2021 r. na godzinę 17.00 do budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ulicy Sokoła 13.

Spotkanie zorganizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

ALEK BERKOWICZ – kontrabasista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Działalność Artysty nie ogranicza się do uprawiania muzyki symfonicznej, poszukuje nowych inspiracji i wyzwań. Członek wielu zespołów muzycznych, kameralista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Dysponuje szerokim repertuarem obejmującym zarówno muzykę klasyczną, jak też inne gatunki. Posiada pokaźny dorobek artystyczny: 7 autorskich projektów muzycznych, (z którymi często koncertuje), 3 nagrania płytowe, 3 teledyski oraz pojedyncze, okazjonalne kompozycje – single, inspirowane lekturą, wydarzeniami.

Koncertuje, grając na kontrabasie i śpiewając własne kompozycje do wierszy m.in. Kochanowskiego, Mickiewicza, Fredry, Konopnickiej, Baczyńskiego a także Shakespeare'a, Leara i współczesnych poetów - Kupiszewskiej, Górskiej, Fąfary, Treli, Przywary, Szczerbińskiego.

www.alekberkowicz.pl

Plakat koncertowy
Plakat koncertowy