Kalendarz imprez

Wernisaż wystawy i spotkanie z twórczością Jadwigi Buczak

start wydarzenia: 14 / 10 / 2021  |  koniec: 14 / 10 / 2021

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie zaprasza na wernisaż wystawy i spotkanie z twórczością Jadwigi Buczak – 14 października 2021 r. godz. 17 – Klub Turkus WDK w Rzeszowie.

Jadwiga Buczak - autorka dwóch tomików poezji „Słowa nieuśmiechnięte” i „Jesienne kwiaty”. Opublikowała opowiadania „Kradzież Mony Lisy” w wydaniu zbiorowym „Lukrecja z Kamiennej Grobli”, „Cudowne Święta” w czasopiśmie „Własnym Głosem” oraz „Od pożogi do otchłani” w kwartalniku „Wołyń i Polesie”. Jest autorką kryminału „Nadzieja do kwadratu”.

Pisanie jest dla autorki odskocznią od codzienności i dobrą zabawą. Oprócz pasji literackiej ma również inną - malarstwo, w którym realizuje się malując obrazy i prezentując swoje prace na licznych wystawach.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa oraz studiów podyplomowych z zakresu Muzealnictwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorat obroniła na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Od kilku lat mieszka w Rzeszowie, jest Prezesem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury.

Plakat wernisażu wystawy i spotkania z twórczością Jadwigi Buczak
Plakat wernisażu wystawy i spotkania z twórczością Jadwigi Buczak