Kalendarz imprez

Prelekcja pt. Zapiski więzienne prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego

start wydarzenia: 06 / 10 / 2021  |  koniec: 06 / 10 / 2021

Uchwałą Sejmu i Senatu RP prymas Stefan Wyszyński został patronem 2021 roku. W ten sposób władza ustawodawcza Rzeczypospolitej oddała hołd Prymasowi Tysiąclecia, wyrażając pamięć, szacunek i wielkie uznanie dla całego jego życia i dokonań.

W 2021 roku obchodzona jest 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym roku odbyła się także jego beatyfikacja, pierwotnie zaplanowana na rok 2020, ale odłożona z uwagi na pandemię. Te rocznice zadecydowały o uchwaleniu przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej rok 2021 rokiem Prymasa Tysiąclecia.

Włączając się w obchody tegoż roku Wypożyczalnia Główna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie oraz Klub Miłośników Kultury, Literatury i Biblioteki dla Seniorów zapraszają na prelekcję pt.: „Zapiski więzienne prymasa Stefana Wyszyńskiego” przygotowaną przez ks. Tomasza Nowaka.

6 października 2021 r. (środa), godz. 9, Wypożyczalnia Główna, ul. Dąbrowskiego 33A.

Ksiądz Tomasz Nowak jest duszpasterzem w świątyni św. Krzyża w Rzeszowie, rzecznikiem prasowym kurii diecezjalnej, dyrektorem Radia VIA, katechetą, poetą i autorem książek.

Wstęp wolny na podstawie zaproszeń odebranych wcześniej w Wypożyczalni Głównej. Liczba miejsc ograniczona.

Plakat prelekcji: Zapiski więzienne prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego
Plakat prelekcji: Zapiski więzienne prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego