Kalendarz imprez

Wernisaż wystawy fotografii

start wydarzenia: 02 / 06 / 2021  |  koniec: 02 / 06 / 2021

2 czerwca 2021 r. o godz. 18 w Galerii Nierzeczywistej RSF (ul. Matejki 10) odbędzie się otwarcie wystawy Alicji Przybyszowskiej pt. "Anatomia piękna".

Alicja Przybyszowska to artystka fotografka, jurorka, wykładowca, organizatorka konkursów fotograficznych. Mieszka i pracuje w Nowym Sączu. Ukończyła PWSzZ w Nowym Sączu kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych ze specjalnością sztuki wizualne i cyfrowa kreacja obrazu. Członek Kapituły Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej – Stowarzyszenie Twórców. Jest autorką kilku wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych. Swoje prace poddaje konfrontacjom na konkursach fotograficznych w Polsce i na całym świecie, zdobywając ponad 90 prestiżowych nagród. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z zakresu upowszechniania kultury na 2021 r. W 2020 roku uzyskała tytuł Excellence FIAP Bronze (EFIAP/b) nadawany przez Fèderation Internationale de I`Art. Photographique (FIAP) w Luxemburgu. Odznaczona Medalami: „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości (1918-2018) przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskie oraz odznaczona Srebrnym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej z okazji 25-lecia. Laureatka III edycji Rankingu Genialni Lokalni Globalni im. Danuty Szaflarskiej. Współpracuje z Domem Aukcyjnym FACE TO FACE ART w Warszawie oraz Galerią Pikoteka. 

Fotografia stała się przedmiotem jej zainteresowań jako medium przekazu 3 dekady temu. Początkowo były to jedynie techniczne próby uchwycenia obrazu; z biegiem czasu, sprecyzowała swoje zainteresowania do fotografii: konceptualnej, szeroko pojętego pejzażu, fotografii socjologicznej i podróżniczej. Pracuje głównie w technice cyfrowej. Prace jej były publikowane w czasopismach branżowych oraz wielu katalogach pokonkursowych. Ponadto fotografie jej trafiły też jako artystyczne dziedzictwo FIAP oraz do kolekcji prywatnych w kraju i zagranicą. Doświadczenie zdobyte na przestrzeni lat przekazuje podczas różnego rodzaju paneli dyskusyjnych, spotkań, warsztatów oraz jako wykładowca.

Plakat wystawy "Anatomia piękna"
Plakat wystawy "Anatomia piękna"