Aktualności

Stolica Innowacji wesprze kolejny startup

Rzeszów wesprze rozwój mobilnej aplikacji FLYTRIP, tworzonej przez rzeszowską firmę Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. List intencyjny w tej sprawie w piątek podpisali prezydent Konrad Fijołek i twórcy programu.

Aplikacja FlyTrip to innowacyjne narzędzie służące do obsługi podróżnego również w trybie OFFLINE. Narzędzie jest odpowiedzią na główny problem z jakim spotykają się pasażerowie samolotów, tj. brak dostępu do internetu. Narzędzie będzie oparte o algorytmy samouczące, dzięki którym możliwe będzie śledzenie lotu OFFLINE na interaktywnej mapie świata, na której będą zaznaczone ciekawe punkty orientacyjne. Dzięki unikatowej funkcjonalności Inteligentnego Przewodnika, aplikacja automatycznie wyszuka informacje w sieci nt. destynacji oraz udostępni je na urządzeniu użytkownika do wykorzystania OFFLINE.

- Startupy to przyszłość jeśli chodzi o innowacje, a my jesteśmy miastem innowacji. Jeżeli dziś nie będziemy myśleć o tych młodych ludziach, o ich pomysłach, nie będziemy się nimi interesować, opiekować, pomagać w rozwijaniu ich pomysłów, to będziemy mieć lukę w rozwoju miasta jeśli chodzi o innowacje. Takie działania są podwaliną pod przyszłość miasta i miejskie innowacje. I dlatego dzisiaj podpisujemy list intencyjny. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu i przygotowania tej aplikacji. Jako miasto będziemy wspierać jej rozwój – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Jak przekonują twórcy aplikacji, jej ideą jest również połączenie w jednym narzędziu najważniejszych funkcji, które ułatwią obsługę lotniczej podróży przy minimalnym zaangażowaniu użytkownika, gdyż jedyną wymaganą aktywnością jest wpisanie numeru lotu oraz daty wylotu.

- Aplikacja przypomni o zbliżającym się locie, poinformuje o numerze check in oraz bramki odlotowej, a dzięki synchronizacji z zegarkiem typu smartwatch informacje zostaną przekazane w wygodny sposób. Ponadto, wyeliminuje stres związany z podróżą, a dopełnieniem usługi oferowanej przez FlyTrip będzie możliwość zapisywania swoich podróży w Portfelu Lotów oraz nawiązania kontaktów z uczestnikami tego samego lotu za pośrednictwem wbudowanego Chatu – tłumaczy Mateusz Błoniarz z firmy Propjet.

Innowacyjność rozwiązania przejawia się przede wszystkim w zdolności pracy w trybie OFFLINE, gdzie wykorzystane będą autorskie algorytmy oparte na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji.

- Należy również podkreślić walory edukacyjne oraz rozrywkowe proponowanego rozwiązania. Podróżnik ma możliwość zapoznania się z ciekawymi informacjami na temat destynacji podróży oraz samej trasy przelotu – dodaje Mateusz Błoniarz.

- Bardzo się cieszę, że to aplikacja rzeszowska, stworzona przez mieszkańców naszego miasta. Rzeszów to Stolica Innowacji, taki projekt idealnie się wpisuje w naszą strategię promocji i ma olbrzymi potencjał w tym względzie. Ja sam często podróżuję i z przyjemnością skorzystam z takiej aplikacji - mówi Kamil Czyż, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Konferencja w Urban Lab - od lewej: Prezydent Konrad Fijołek, Paweł Jażdżewski i Mateusz Błoniarz - firma Propjet oraz Kamil Czyż - Zastępca Dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej
Konferencja w Urban Lab - od lewej: Prezydent Konrad Fijołek, Paweł Jażdżewski i Mateusz Błoniarz - firma Propjet oraz Kamil Czyż - Zastępca Dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej
Przemawia Prezydent Konrad Fijołek
Przemawia Prezydent Konrad Fijołek
Prezydent i przedstawiciele firmy Propjet podpisują list intencyjny
Prezydent i przedstawiciele firmy Propjet podpisują list intencyjny