LII sesja Rady Miasta - 28 września 2021 r. (wtorek), godz. 8.30 na żywo

Sesja będzie prowadzona w sposób hybrydowy, tzn. część radnych będzie w niej uczestniczyć w sali sesyjnej Ratusza, a część  w trybie on-line. 

Mieszkańcy, którzy chcieliby zabrać głos w trakcie sesji Rady Miasta Rzeszowa, powinni zgłosić ten zamiar Przewodniczącemu Rady i po uzyskaniu jego zgody, będą mogli skorzystać z przygotowanego w ratuszu stanowiska komputerowego.

Aktualności

PRz Racing Team na podium zawodów Formula Alpe Adria

Podczas chorwackiej edycji zawodów zespół Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student stanął na 2. stopniu podium klasyfikacji generalnej. Ciężka zespołowa praca przez cały sezon zaowocowała bardzo dobrymi lokatami w poszczególnych konkurencjach podczas zawodów Formula Alpe Adria, z których PRz Racing Team przywiózł aż pięć statuetek.

Po udanych występach w Formule Student w Holandii, Republice Czeskiej i na Węgrzech studenci PRz Racing Team udali się na Chorwację, by wziąć udział w rozgrywkach Formula Alpe Adria. Determinacja i motywacja do walki o najwyższe stopnie podium znalazła odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach uzyskanych podczas zawodów. W tej zaciętej rywalizacji najlepszych zespołów świata zespół PRz Racing Team wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student były to jedne z lepszych zawodów w historii zespołu.

Osiągnięte wyniki
Bardzo dobre wyniki zespół osiągnął nie tylko na torze dzięki znakomitym osiągom PMT-03, lecz także w konkurencjach statycznych.

Konkurencje statyczne:

1. miejsce Cost & Manufacturing,
3. miejsce Business Plan Presentation,
6. miejsce Engineering Design.

Konkurencje dynamiczne:

2. miejsce Endurance,
3. miejsce Acceleration,
4. miejsce Autocross,
6. miejsce Skid Pad.

PRz Racing Team jako Studenckie Koło Naukowe na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej funkcjonuje od 2013 r. Opiekunem koła jest dr inż. Piotr Strojny. Zespół wyścigowy co roku przygotowuje się do interdyscyplinarnych zawodów międzynarodowych Formuła Student odbywających się na torach F1. PRz Racing Team zrzesza studentów wszystkich wydziałów, umożliwiając im realizowanie swoich zainteresowań. Obecnie zespół składa się z ośmiu sekcji technicznych: aerodynamika, elektronika, konstrukcja nośna, kompozyty, napęd, silnik, informatyka, zawieszenie oraz jednej sekcji nietechnicznej – marketing.

Bolid PMT-03 na torze wyścigowym, fot. PRz Racing Team
Bolid PMT-03 na torze wyścigowym, fot. PRz Racing Team