Aktualności

Urban Lab Rzeszów rusza z nowym projektem pt. „PoznajMY Rzeszów”

Projekt, który przedstawi ciekawostki i historyczne wątki związane z Rzeszowem zostanie zrealizowany we współpracy ze Studencką Telewizją Uniwersytetu Rzeszowskiego STUDENTURĄ oraz studentami socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Jego celem jest zaszczepienie wiedzy o Rzeszowie wśród młodego pokolenia, przybliżenie mieszkańcom historii miasta, miejsc i ulic, którymi spacerują codziennie. Poruszone zostaną kwestie związane z architekturą, handlem i jego rozwojem.

Studentka socjologii - Ewelina Podsobińska wraz z operatorem, przemierzając ulice miasta, będzie prosić przechodniów o udzielenie odpowiedzi na pytania o Rzeszowie. Jeśli mieszkańcowi nie uda się opowiedzieć na zadane pytanie, redaktor wyjaśni jaka jest prawidłowa odpowiedź dodając do tego cenną nutkę historii, która zostanie zapamiętana przez przechodniów oraz internautów. Zmontowane materiały będą udostępniane regularnie w formie vloga na stronie i fanpage Urban Lab Rzeszów oraz na stronie Studentury – Studenckiej Telewizji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Jeśli chcecie sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą historii miasta i wziąć udział w projekcie zapraszamy w okolice rzeszowskiego Rynku i ul. 3-go Maja.

Plakat projektu ?PoznajMY Rzeszów?
Plakat projektu ?PoznajMY Rzeszów?