Aktualności

Tysiąc paczek na Boże Narodzenie od Caritas Diecezji Rzeszowskiej

Od wielu lat Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizowała w Rzeszowie i Jaśle spotkania wigilijne dla ubogich, bezdomnych i samotnych. Choć w bieżącym roku spotkań przy stole nie będzie, Caritas przygotowała tysiąc paczek żywnościowych.

Zazwyczaj w Wigiliach organizowanych przez Caritas w Rzeszowie i Jaśle uczestniczyło łącznie ponad 500 osób. Obecnie z powodu stanu epidemii nie ma możliwości zorganizowania spotkań, które zgromadziłyby w jednym miejscu i czasie tak znaczną liczbę osób. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała inną formę pomocy najuboższym.

Dzięki własnym środkom finansowym, a także dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, firmie „Selgros” oraz produktom spożywczym z adwentowej zbiórki żywności, Caritas przygotowała 1000 paczek z żywnością, które już od 18 grudnia są wydawane osobom ubogim, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Każdy zestaw zawiera m.in. wędlinę, rybę, zupę, konserwę, sałatki, słodycze, kawę, mąkę i cukier.

„W ten sposób rzeszowska Caritas pomaga ubogim ludziom materialnie, ale równie ważne jest poczucie tych osób, że Caritas o nich pamięta; że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia” – mówił ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Paczki będą wydawane do 23 grudnia w siedzibach Caritas w Rzeszowie i Jaśle.

https://diecezja.rzeszow.pl 

Pracownicy Caritas Diecezji Rzeszowskiej podczas przygotowywania paczek, fot. Caritas Diecezji Rzeszowskiej