Aktualności

Wyróżnienie w konkursie Modernizacja Roku

23 września 2020 roku na Zamku Królewskim w Warszawie podczas Uroczystej Gali ogłoszono zwycięzców trwającego od 1996 roku konkursu na najlepsze inwestycje budowlane Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku.

Specjalny list gratulacyjny Jadwigi Emilewicz Wicepremier, Minister Rozwoju skierowany do Finalistów i organizatorów konkursu odczytała Dorota Cabańska, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego.
Rzeszów otrzymał wyróżnienie za inwestycję pn. Rozbudowa ul. Podkarpackiej na odcinku od ul. 9 Dywizji Piechoty do granic miasta.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

W tegorocznej edycji Konkursu udział wzięło 460 inwestycji z całej Polski. 76 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce, a więc z wysokim prawdopodobieństwem zwycięstwa, znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski. Przyznano 12 głównych nagród „Modernizacja Roku 2019” w poszczególnych kategoriach oraz 4 główne nagrody „Budowa XXI w.”

Obiekty oceniano wg. następujących kategorii „Modernizacja Roku”: drogi; budynki biurowe; tereny zieleni; obiekty drewniane; użyteczności publicznej; zabytki; rewitalizacja obszarów i przestrzeni urbanistycznej; edukacja i szkolnictwo; elewacje i termo renowacje; integracja międzypokoleniowa i opieka społeczna; obiekty kultury, sportu i rekreacji; odnawialne źródła energii i technologie ochrony środowiska. W kategorii „Budowa XXI w.: obiekty sportowe; obiekty kultury; nowoczesne trendy; obiekty mieszkalne.

Modernizacja Roku
Modernizacja Roku
Modernizacja Roku
Modernizacja Roku
Modernizacja Roku